Analizy statystyczne

Analizy statystyczne ulepszają branżę konsultingową?

Ponieważ rewolucja liczbowa zakorzeniona jest w dziedzinie konsultingowej, otwierają się duże szanse zwiększenia zadowolenia klientów, a doradzanie klientom w zakresie wykorzystywania analiz statystycznych jest obecnie zakorzenioną częścią współczesnego doradztwa. Jednak specjaliści muszą nauczyć się innowacyjnych zespołów kwalifikacji.
Analizy statystyczne to ekspresowo rozwijające się techniki, które używają statystyki, sztuczną inteligencję i fachowe analizy rynkowe w celu identyfikacji sensownych standardów w dużych zbiorach informacji. Inteligentnie wdrożone narzędzia analityczne umożliwiają najwyższej jakości wgląd w wskaźniki efektywności organizacji oraz skomplikowane, nierzadko imponujące, modyfikacje powstające dookoła nich.

Wydatki na doradztwo w analizach statystycznych

Globalnie koszty korporacyjne na doradztwo analityczne i analizy statystyczne podskoczyły w ciągu roku do 3 miliardów złotych. Inwestycje są proporcjonalnie rozłożone na rozwój wewnętrznych możliwości i wydatków na zewnętrznych konsultantów. Oba warianty inwestycji mają wzrosnąć, a 91% menedżerów przekonało się, że analitycy i analizy statystyczne już wygenerowali sporą wartość dla swojej firmy.
Wiodące firmy konsultingowe zauważają, że interpretacja Big Data nie daje im dominacji nad konkurencją. Przeciwnie, w epoce zakłóceń cyfrowych, nieodzowne jest ich przetrwanie. Wynika to z faktu, że konsulting analityczno-statystyczny nie wytwarza zysków, nie jest produktem. Jednakże ma wpływ na ergonomię, co jest konieczne dla strategii, funkcjonowania, specjalistów HR i IT.

Analizy statystyczne i konsultacje

W związku z tym, zarówno dla ekspertów, jak również ich klientów, nauka o danych i analizy statystyczne są obecnie towarem. Dla tych, którym brakuje specjalności i statystycznego rodowodu, analityka jest wszechświatem dla niewprowadzonych menedżerów, którzy potrzebują pośrednika, aby wytłumaczyć – w prostych słowach biznesowych – jakie analizy potrafią dla nich zrobić. To jest miejsce, gdzie wkraczają konsultanci. To nie informacje, ale ludzie, którzy umieją je odtworzyć i wykorzystać, są autentycznym walorem dla odbiorców. Wykwalifikowani naukowcy zajmujący się statystyką są wciąż wyjątkowością na rynku. Konsultanci, którzy umieją sumować własne dane badawcze z umiejętnościami strategicznego rozumowania z umiejętnością do wyjaśniania analityki i analiz statystycznych w kategoriach laika, są jeszcze rzadkością.

Potrzebujesz konsultacji w zakresie takim jaki obejmują analizy statystyczne i analityka danych?