Pliki w chmurze – opcja dla każdego

Nawet nieduże firmy powinny zadbać o bezpieczeństwo przechowywania danych. Jedną z najszybciej rozwijających się usług jest przechowywanie plików na serwerach, często nazywanych chmurami. Z opcji tej, korzystać powinny też nieduże przedsiębiorstwa

  • Dla kogo?

Odpowiedź brzmi – dla każdego. Każdy kto musi mieć pewność, że jego dane nie przepadną przez jeden zły klik czy awarię serwera. Często utrata danych może skutkować utratą klienta czy niewywiązaniem się z umowy. Trzeba tego unikać.

  • Ceny

Ceny są krótko mówiąc różne, najtańsza opcja to darmowe serwery plików, które oferują dość mocno ograniczone miejsce i stosunkowo wolny transfer, jednak pozwolą przechować kilka ważniejszych dokumentów. Chmura dla małej firmy będzie oczywiście znacznie tańsza, niż dla duże korporacji. Ceny sensownych usług zaczynają się od 12 zł za miesiąc. Większość firm wprowadziło do swoich usług model subskrypcyjny, oznacza to, że nie możemy wykupić dostępu do serwera dożywotnio, lecz co określony czas (zazwyczaj miesiąc lub rok) musimy aktywować ponownie usługę.

  • Aplikacje dedykowane

Każdy, duży dostawca usług tego typu oferuje aplikacje, która umożliwia automatyczne synchronizowanie plików z określonego folderu lub dysku. Dzięki temu, backup robi się automatycznie, a nasi współpracownicy mają dostęp do plików wspólnych na bieżąco, nie musząc prosić o przesłanie nowej jego wersji. Chmura dla małej firmy, przy odpowiednim użyciu aplikacji, mocno ułatwi pracę i dzielenie zasobów naszego dysku, gwarantując jednocześnie bezpieczeństwo.